• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zararlı Cilt Bakımı Uygulamaları

zararli-cilt-bakimi-uygulamalari
  • Oyla
    Loading...

Zararlı cilt bakımı uygulamaları arasında her duyduğunu yapmak, kulaktan duyma tavsiyelerine uymak gibi hatalar yatabiliyor. Bir bilgi öğrenmiş olabilirsiniz fakat bu bilgiyi detaylı bir şekilde incelemek neye yaradığını görmek ve nasıl yapıldığını iyi bir şekilde anlamak gerekir. En çok karşılaşılan hatalar ise genellikle de nasıl yapıldığını anlamadan bir şeyleri denemek sürmekten kaynaklanıyor.

Limonu Yüze Sürmek

Sivilce, siyah nokta, yağlanma sorunları gibi bütün sıkıntılarda karşılaştığımız en büyük tavsiyelerden biri limondur. Limonun zayıflatıcı etkisinden, kanseri önleyici yapısından ve birçok yararlı yönlerinden bahsedilen yazıları birçoğunuz okumuşsunuzdur. Limonun yüzde ve ciltte kullanımı oldukça yaygındır. Fakat limonla yapılan maskelerde ki en büyük hatalardan biri iyice cilt emsin diye limonu uzun süre yıkamamaktır. Bu cilde çok ama çok zarar verici bir şeydir. Limon asitli içeriği ile yakıcı özelliğe sahiptir.

Zeytinyağını Yüze Sürmek

Zararlı cilt bakımı uygulamaları arasından biri de cilde zeytinyağını sürmektir. Yüz için üretilen özel nemlendirici kremler cilde iyi gelmektedir bu doğru. Daha doğal olsun diye sürülen zeytin yağı ise cildi oldukça zorlamaktadır. Cilt akıllıdır her şeyi emmez. Porları vardır ve oradan sadece bazı şeylerin emilmesini sağlar. Zeytinyağı kalın bir tabakaya sahiptir.  Zeytinyağını cilde sürdüğünüzde cilt onu ememez ve geçişine izin vermez. Yağ ciltte bir süre emilmeye çalışır fakat tam olarak emilemediği için cilt üzerinde kalır. Bu yüzden de cilt yorulur. Cildi nemlendirmek oldukça önemlidir ama doğru nemlendiriciler ile.

Su İçmemek

Cilt bakımı konusuna çokça önem veren kişilerin su içmeyi ihmal etmesi cilt bakımını bilen kişiler için çok şaşırtıcı olmalıdır. Su hayattır. Bunu çok kez duymuşsunuzdur. Cilt bakımının da en önemli şeylerinden biri cildin nemlendirilmesidir. Su içmek, cildin mükemmel bir şekilde nemlenmesi için çok destek verici bir harekettir.   Tabi ki su içmenin de sınırları vardır onu da dozunda içmek gereklidir. Bu sınırları bilerek hareket etmelisiniz. Her şeyin aşırısı zararlı olduğu gibi suyunda aşırısı zararlıdır. Ama az su içmekte bir o kadar kötüdür. Cildin su ihtiyacı asla unutulmamalı ve kırışıklık düşmanı olan suyu gün içerisinde unutmamak gereklidir.

Yüze Jilet Kullanmak

Zararlı cilt bakımları yaparken ciltteki tüylere jilet kullanımı yapmakta cildin çokça kaşınmasına sebep olmaktadır. Jilet tüyleri sert çıkarması nedeniyle ve bazı kişilerde çoğaltması nedeniyle ilk çıktığı zamanlarda çokça kaşıntı yapıp tahriş edebilir bu yüzden özellikle yüzde jilet kullanımını tavsiye etmemekteyiz. Ayrıca yüzde ağda kullanımı yapıldığında da biraz zaman geçmeden güneşe çıkmanızı tavsiye etmeyiz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.