• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sağlıklı Kilo Vermek için Neler Yemeliyiz?

saglikli-kilo-vermek
  • Oyla
    Loading...

İnsanlar kilo vermek için her zaman diyet yapmak zorunda değiller. Bazı konulara dikkat ederek de rahatlıkla kilo verilebiliyor. Öncelikle sağlığınızı riske atmamak için, evde, çikolata, bisküvi, gevrek ve tatlı gazlı içecekler gibi abur cubur yememeye çalışın. Bu hazır gıdalar yerine daha doğal besinleri tercih edin ve mümkün olduğunca sağlığa yararlı besinler tüketin. Yiyecekleri kilo verme planınızdan, özellikle de sevdiklerinizi yasaklamamalısınız. Yiyecekleri yasaklamak, yalnızca onları daha fazla canlandırmanızı sağlayacaktır. Günlük kalori değerlerinizi mutlaka takip etmeniz gerekiyor. Gereken kaloriden fazlasını almamak sizlerin daha hızlı şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Zayıflamada Düzenli Beslenmek Ve Kahvaltı

Zayıflamak için belli besinleri tüketmek sağlıklı kilo vermek adına son derece önemlidir. Kahvaltıyı atlamak kilo vermenize yardımcı olmayacaktır. Gerekli besinleri kaçırabilir ve gün boyunca daha fazla atıştırmaya başlayabilirsiniz. Çünkü kendinizi aç hissedersiniz. Gün boyunca düzenli zamanlarda yemek, kalorileri daha hızlı yakmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, fazla miktarda yağ ve şeker içeren yiyecekler üzerinde atıştırma isteğini azaltmaktadır. Sağlıklı yemek hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Meyveler ve sebzeler kalori ve yağ bakımından düşük, lif bakımından da yüksek olmaktalar. Ayrıca başarılı kilo kaybı için 3 temel bileşendir ve bol miktarda vitamin ve mineral içerir. Çok fazla lif içeren yiyecekler, tam kilo vermenize yardımcı olacak şekilde tam hissetmenize yardımcı olabilmektedirler. Lif sadece meyve ve sebze, yulaf, kepekli ekmek, kahverengi pirinç ve makarna ve fasulye, bezelye ve mercimek gibi bitkilerden elde edilen yiyeceklerde olur.

Hayatınızdan Suyu Eksik Etmeyin

Belirli bir gıdanın, kilo verme planınızdaki günlük kalori değeri son derece önemlidir. Aktif olmak, kilo vermenin ve uzak tutmanın anahtarı olmaktadır. Çok sayıda sağlık yararı sağlamanın yanı sıra, egzersiz sadece diyetle kesemediğiniz fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olacaktır. Hoşunuza giden ve rutininize uygun bir aktivite bulmanız tavsiye edilir. İnsanlar bazen susuzluğu açlıkla karıştırabilirler. Bir bardak su gerçekten ihtiyacınız olan şey olduğunda, fazladan kalori tüketebilmenize neden olabilir. Yiyecek etiketlerini nasıl okuyacağınızı bilmek, daha sağlıklı seçenekler seçmenize yardımcı olabilmektedir. O halde sağlıklı kilo vermek için paylaştığımız bu bilgilere dikkat etmeniz yeterlidir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.