• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar?

  • Oyla
    Loading...

Saça Yapışan Sakız Nasıl Çıkar, Saça sakız yapışması özellikle çocuk yaştaki kişilerin karşılaştığı can sıkıcı bir olaydır. (Saçıma Sakız Yapıştı Ne Yapmalıyım Saça Yapışan Sakız Nasıl Temizlenir? Nasıl Çıkartılır?

Vazelin

Saçınızın sakız yapışmış bölgesine bolca vazelin dökerek 15-20 dakika arası vazelin saçınızdayken bekleyin. Daha sonra geniş dişli tarakla, vazelin sürdüğünüz sakızlı saçlarınızı tarayarak sakızı çıkarabilirsiniz. Son olarak sakız saçınızdan çıktığında saçınızı iyice şampuan ile yıkadıktan sonra iyice durulayın ve kurulayın.

Zeytin Yağı

Saça yapışan sakızın olduğu bölgeye zeytinyağı sürmek, saça yapışmış sakızı çıkarmanın en etkili yöntemidir. Bu yöntemde (Zeytin yapı Ayçiçek yağı vb.) gibi sıvı yağlar kullanarak saçınıza yapışmış sakızı çıkarabilirsiniz. Önce sakız yapışmış saçınıza bolca sıvı yağı sürün. Zeytinyağı saçınızda 10 dakika bekledikten sonra sakızı yavaş yavaş çözecektir. Sonra saçlarınızı tel tel halinde birbirinden ayırarak, elimiz ile veya peçete ile sakızı saçımızdan çekmeye başlıyoruz. Ardından ince dişli tarak ile saçımızı tarıyoruz. Bu işlem sıvı yağın çıkartmadığı küçük sakız parçalarının tamamı çıkana kadar bu işleme devam ediniz. Sakız saçınızdan tamamen çıktıktan sonra saçınızı yıkayıp kurulayabilirsiniz.

Buz Kullanımı

Birincil aşama olarak içi su dolu tasa veya bardağa 1 yemek kaşığı tuz dökerek, tuz suda çözülünceye kadar iyice karıştırılır. Ardından saçınızı tuzlu suya batırdıktan sonra Buzdolabından çıkaracağınız buz küpünü sakızın olduğu bölgeye 15 dakika boyunca bekletin. Sakız bu aşamada yumuşayıp saçınızdan çıkacak hale gelir. Son olarak saçınızı bir tarak ile tarayarak sakızı saçınızdan ayırabilirsiniz.

Limonlu Su

Mutfak dolabından aldığınız kâseyi limon suyu ve musluk suyu ekleyip karıştırınız. Oluşan karışımın ardından eliniz ile sakız yapışan bölgeye karışımı uygulayınız. Ve sakızı çıkarmak için saçınızı tarayarak sakızı çıkarın. Tüm işlemler bittikten sonra saçınızı yıkayıp kurulayın.

Diş Macunu

Saçınıza yapışmış olan sakızı çıkartmak için diş macununu da kullanabilirsiniz. Sakızın yapıştığı bölgeye diş macunu sürerek 5 ile 10 dakika arası bekleyin. Diş macununun içindeki bileşenler sakızı saç telinden çözecektir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra sakızı saçınızdan çekebilirsiniz.

Bebek Yağı

Bebek yağını sakız yapışan bölgeye bolca sürdükten sonra yine 5 ile 10 dakika arası bekleyin. Sık dişli tarak ile saçınıza sakız yapışmış bölgeyi sakız kalmayacak şekilde taradıktan sonra, saçınızı, yıkayıp, şampuanlayıp, durulayabilirsiniz. O halde saça yapışan sakız nasıl çıkarılır konusunda bu yöntemleri deneyebilirsiniz.