• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Cilt Bakım Uygulamaları

  • Oyla
    Loading...

Doğal cilt bakımı konusunda evde kolay malzemelerle hazırlanabilecek çok sayıda bakım maskesi bulunmaktadır. Cilt bakımı konusunda kozmetik firmalarının ürettikleri birbirinden farklı birçok ürün raflarda yerlerini almaktadır. Doğal olarak az maliyetle evde hazırlanabilecek maskeler ve kürler sayesinde cilt bakımı yapmak hem çok kolay hem de masrafsız hale gelmektedir. Cilt sorunlarına faydası olan çeşitli doğal ürünlerle yapılan uygulamalar sayesinde kozmetik ürünlere harcanan paralardan da tasarruf sağlanmaktadır. Cilt sorunları ne kadar çoksa çözümleri de o kadar çoktur. Her cilt sorununa ve her cilt tipine uygulanan uygulama farklıdır.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi
Doğal cilt bakımı söz konusu olduğunda yorgun, yıpranmış ciltlerin sıkılaştırılması ön plana çıkmaktadır. Doğal yollarla yapılan cilt sıkılaştırıcı maskelerden biri elma ve bal karışımıdır. Bu karışım sayesinde cilt sıkılaşır ve canlılık kazanır. Cilt sıkılaştırıcı bu maskenin yapımı oldukça basittir. İlk yapılması gereken bir elmayı kabukları ile bir kaba rendelemektir. Rendelenen elmanın içerisine 2 yemek kaşığı bal eklenir ve karıştırılır. İyice birbirleriyle özdeşleşen elma bal karışımı yüz ve boyun bölgesine uygulanır ve 15-20 dakika bekletilir. Bekletilen karışım ılık su yardımıyla temizlenir. Birkaç uygulama sonrasında gözle görülür bir sıkılaşma gerçekleşir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifi
Doğal cilt bakımı yapmak isteyenlerin tercihleri arasında pürüzsüz bir cilde sahip olmak da yer alır. Canlı, parlak, pürüzsüz bir cilt için uygulanan doğal maskeler mevcuttur. Doğal olarak yapılan maskelerin yapımı ve uygulanabilirliği kolay olmasından dolayı tercih sebebidir. Toz kil, mısır unu ve el kremi üçlüsünden oluşan maske sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olmak kaçınılmaz hale gelmektedir. 1 tatlı kaşığı toz kil, 1 tatlı kaşığı mısır unu ve 1 çay kaşığı el kremi bir kap içerisinde karıştırılır. Macun kıvamına gelmesine dikkat edilmelidir. Maske temiz bir cilde uygulanır ve kuruyunca ılık su ile temizlenir. Uygulanan bu cilt pürüzsüzleştirici maske sayesinde cilde dirilik be canlılık gelmektedir. Uygulaması oldukça basit, sonuçları ise son derece etkileyici bir cilt maskesidir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.