• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün Mü?

  • Oyla
    Loading...

Diyet yapmadan zayıflama aslında sanıldığı kadar zor değildir. Önemli olan sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmeye devam etmektir. Özellikle şok diyetler ya da hızlı kilo vermek için uygulanan diyetler başarısız olmaya mahkûmdur. Kararlı olmak, stresten uzak durmak, kısa vadeli planlar yapmak yerine uzun süreli bir beslenme programı benimsemek kilo vermek ve sağlıklı bir kiloda kalmak için gerekli olan temel şeylerdir. Bunlarla birlikte düzenli bir şekilde spor yapmak hem sağlıklı olmak hem de kilo vermek için önemli bir noktadır. Kilo verme konusundaki anahtar kelime düzendir. Düzenli ve disiplinli bir beslenme ve egzersiz programı çok büyük bir önem taşır. Hızı bir şekilde başlanan ve hemen sonuç alınması beklenen diyetler sağlıksız ve zararlıdır. Çoğu zaman daha fazla kilo alma ve daha sağlıksız olma gibi bir şekilde sonuçlanabilir.

Yeterince Sıvı Almak Çok Önemli
Yeterli su içmek da kilo vermek için önemli olan konular arasındadır. Özellikle yaz aylarında yapılan en büyük hatalardan biri az sıvı almak, daha doğrusu yeterince su içmemektir. Kışın da genel olarak ihmal edilen bu konu kilo vermeyi en çok zorlaştıran konudur. Vücudumuzun sıvı ihtiyacı tam olarak karşılanmadığı takdirde pek çok sorunla karşılaşılır. Bunlardan biri de vücudun metabolizmasının yavaşlamasıdır. Bu yavaşlık kilo vermeyi zorlaştırır. O yüzden bütün mevsimlerde bol su içmek ve vücudun sıvı ihtiyacını karşılamak önemlidir. Diyet yapmadan kilo vermenin en önemli unsurlarından biri de budur.

Beslenme Çeşitliliğine Dikkat Edilmeli
Sağlıklı kilo vermek için de bütün besinlerden yeteri kadar alınmalıdır. Besleme çeşitliliği diyet yapmadan kilo vermenin önemli noktalarından biridir. Yaza girerken, ya da herhangi bir rahatsızlık, hamilelik döneminden sonra aşırı kilo alındığında yapılan en önemli hatalardan birisi de tek gıda ya da fazla çeşitliliği olmayan gıdalara ağırlık vererek kilo vermeye çalışmaktır. Protein diyetleri ya da sadece belli bir gıdaya yönelik olan diyetler bunlar arasındadır. Yapılan en büyük yanlışlardan birisi de budur. Çünkü vücudumuzun pek çok farklı besine ihtiyacı vardır. Sağlıklı ve zinde kalmak için hepsinde yeterince alınması gerekir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.