• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Diyet Yapmadan Kilo Verilebilir Mi?

  • Oyla
    Loading...

Diyet, kalori hesabı ve spor yapmadan,  kilo vermek mümkündür. Ağır sporlar yapmadan, kalori hesaplamadan da fazlalıkları atmanın basit yolları vardır. Yemekleri düzenli bir şekilde yemek ve yediklerimizi çok çiğnemek kilo vermek için yapılabilecek en önemli detaylardır. Ağzınıza aldığınız lokmayı çok çiğnediğinizde çok daha fazla şekilde doyma seviyesine geleceksiniz ve normalden daha az bir şekilde yemek tüketeceksiniz. Bu da sizlerin hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Diyetsiz, Sporsuz Kilo Vermenin Yolları 
Sağlıklı yaşam için diyet  ve ağır spor hareketleri yapmadan kilo vermek mümkündür. Bunun için de yemek yemeden önce içilen bir bardak su, vücudun susuz kalmasını önler ve doygunluk hissettirerek daha az yenilmesini ve kilo verilmesini sağlar. Yemek tabağı da küçültülmelidir; böylelikle günde 200 kalori, yılda 10 kilodan kurtulunabilir. Geniş ve kısa bardak yerine uzun-ince bardak seçimi de % 20-30 civarında daha az kalori alınmasına yol açar. Bunu dışında bir dilim beyaz ekmek 100 kaloriyken, bir dilim tahıllı ekmek 50 kalori civarındadır. Sadece beyaz ekmeği kesmek bile fayda sağlar. Bir dilim çedar peyniri 113 kaloriyken, mozarella peyniri 72 kaloridir. Tatlı ihtiyacı minik bir  yudum bitter çikolatayla giderilebilir. Yemeğe çorbayla başlanması da doygunluk hissini daha hızlı yaratıp, iştahı azaltacaktır. Spor yapmak için vakit yoksa birkaç kalori yakmak için gün içinde ekstra hareket etmek çok önemlidir.

Sağlıklı Yaşam İçin Kendinizi Motive Edin 
Yemek süresini en az 20 dakikaya ayarlamak düzenli beslenmek bile, kilo vermede önemlidir. Fazla kilolu olunmadığı bir döneme dair bir fotoğraf da buzdolabı kapağına iliştirilirse, açlık krizlerinde buzdolabına yönelmeyi engelleyecektir. Akşam yemeğine günlük kalorinin yaklaşık % 25’i bırakılmalı, yatma saatinden 2-3 saat önce yenilmelidir. Akşam yemeği daha çok sebze-meyve yemeğe ayrılmalıdır. Daha fazla lif içerdiği için az kalori alınır. Geç saatlerde yemek  sindirim sistemine uygun değildir; uykusuzluk da yapar. Ayrıca ne kadar uykusuz kalınırsa, o kadar çok yenilir, fazladan yürümek için de gereken enerji kalmaz, ortalama 7-9 saat uyumaya gayret edilmelidir. Yoga yaparak düzenli beslenme konusuna daha çok dikkat edilme eğiliminde olunabilir.  Her gün 20 dakika yürümek de, yılda 10 kilo verilmesini sağlar, yürümeye zaman yoksa 30 dakika ev temizliği yapılabilir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.