• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

cilt-bakimi
 • Oyla
  Loading...

Cilt bakımı yaparken en önemli şeylerden biri yüz temizliği ve cildin nem dengesidir. Yüz temizliğinin yapılması için ise dikkat edilmesi gereken noktalardan biri makyaj yapan bir kişi iyi bir şekilde makyajını temizlemeli. Kişi makyajını temizleme suları ile çıkarmalı. Bu bilgilerle beraber cilt bakımı nasıl olmalıdır konusuyla ilgili yazımızın devamından bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Makyaj temizleme ile başlanan cilt bakımı kısmında kişi makyaj temizleme sularını kullanmalıdır. Fakat bu noktada göz makyajını çıkartmak için ayrı makyaj temizleme suları varken yüzdeki makyajı çıkarmak için ayrı makyaj temizleme suları vardır. Bunlara dikkat ederek ve içeriklerini okuyarak alınan ürünler ile makyajlı ciltten makyaj çıkarılmalıdır. Ciltten makyaj çıkarıldıktan sonra günlük toz, kir gibi maddelerden ve cildin içine girmiş veya ciltte kalmış makyaj kirlerinden iyice arınmak için yüz temizleme jeli ile yüzü temizlemeli. Bu noktada sabun kullanılmamalı çünkü sabun kullanımı cildi kurutur ve erken kırışıklıklara sebep olabilir. Kullanılan yüz temizleme jelinin içindeki içeriklere dikkat edilmeli. Üzerinde yazan özelliklerden cilde en uygun olan seçilmeli.

Yüz temizleme jeli ile yüzü iyi bir şekilde temizledikten sonra üç günde bir veya haftada bir olmak üzere cilde peeling yapılmalı. Fakat peeling içerisindeki tanecikler cildi tahriş etmemesi adına her gün yapılmamalı. Bu şekilde cildimizi temizlemiş olmaktayız. Temizlenen cilde iyi bir cilt bakımı için cildi tonik ile iyice silmeliyiz. Bu noktada kimyasal ürünler kullanmak yerine gül suyu ile tonik yapılabilir. Tunik yapıldıktan sonra yüz yıkanmalıdır. Yüz yıkandıktan sonra ise cilt artık tertemiz hale gelmiştir. Cilt bakımı yaparken bir önemli konuda cildin nem dengesidir. Fakat günlük kaybettiği nemi kazanmak için cilde en uygun nemlendirici bakım kremi sürülmelidir.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bir söylenti olarak limonun cilde çok iyi geldiği oldukça yaygındır. Fakat limonu ciltte uzun süre tutmak tehlikelidir cildi tahrişe sebep olabilir. Bu tür maskeler yapılacaksa su ile mutlaka yıkanmalı alerji yapacak şeylerden kaçınılmalıdır. Doğal bir peeling olan kahve telvesi ciltte peeling olarak kullanılacaksa kahvenin şekersiz ve sade olmasına dikkat edilmelidir.

 

OKUYUCU YORUMLARI
 • Zararlı Cilt Bakımı Uygulamaları » sagliksitesi.net'de!
  1 sene önce

  […] Cilt bakımı konusuna çokça önem veren kişilerin su içmeyi ihmal etmesi cilt bakımını bilen kişiler için çok şaşırtıcı olmalıdır. Su hayattır. Bunu çok kez duymuşsunuzdur. Cilt bakımının da en önemli şeylerinden biri cildin nemlendirilmesidir. Su içmek, cildin mükemmel bir şekilde nemlenmesi için çok destek verici bir harekettir.   Tabi ki su içmenin de sınırları vardır onu da dozunda içmek gereklidir. Bu sınırları bilerek hareket etmelisiniz. Her şeyin aşırısı zararlı olduğu gibi suyunda aşırısı zararlıdır. Ama az su içmekte bir o kadar kötüdür. Cildin su ihtiyacı asla unutulmamalı ve kırışıklık düşmanı olan suyu gün içerisinde unutmamak gereklidir. […]

  15