• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • Oyla
    Loading...

Burun estetiği ameliyatı, burun görünümünden memnun olmayan kişilerin tercih ettiği bir ameliyat yöntemidir. Burun, yüzde tam orta merkezde yer aldığı için görünümü oldukça dikkat çeker. Normalden farklı bir burun yapısına sahip kişiler, bazı durumlarda bu durumdan rahatsızlık duyar. Estetik sektöründe kullanılan yeni yöntem ve teknikler sayesinde, burun estetiği ameliyatı oldukça kolay bir şekilde uygulanmaktadır.

Burun Estetikleri Cerrahi Operasyon Gerektirir

 Burun estetiği ameliyatı, alanında uzman kişiler tarafından cerrahi aletlerle yapılan bir estetik ameliyat türüdür. Bu ameliyatlarda hastanın  tedirgin olmaması için genel anestezi tercih edilir. Burun estetiği ameliyatlarında herhangi bir komplikasyon gelişmediği durumlarda ameliyat iki veya üç saat sürer. Komplikasyon durumunda ise ameliyat uzayabilmektedir. Ameliyat esnasında, burunu kaplayan deri tamamen kıkırdak doku ve kemik yapıdan ayrılır. Açığa çıkan kıkırdak üzerinden yeni görünüm elde edilene kadar düzeltmeler yapılır. Kesi işlemleri burunun iç kısımlarında uygulanır. Son olarak iç kısımlardan kıkırdak dokuya ulaşılarak şekil verme ve düzeltme işlemleri bitirilir. Bu işlemlerden sonra dış deri burun üzerine yerleştirilerek operasyon tamamlanmış olur.
Burun estetiğinde iki farklı türde operasyon yapılması mümkündür. Açık ve kapalı ameliyat türlerinde yapılan cerrahi müdahaleler, ameliyatın zorluk derecesine göre belirlenir. Açık ameliyatta iyileşme süresi biraz daha uzamaktadır. Uzun süreli müdahalelerde açık operasyon tercih edilir. Kapalı burun estetiği yöntemi, burun içinden herhangi bir deri açımına gerek kalmadan yapılır. Kısa süreli ve kolay müdahale edilebilecek durumlarda tercih edilir. İyileşme süreci oldukça kısadır. Burun estetik ameliyatlarında lazerli yöntem kullanılmamaktadır. Lazerin kesinlikle kemik üzerinde değişiklik yapacak bir etkisi yoktur. Sadece ameliyat izlerini bir nebze belirsizleştirmek için tercih edilebilmektedir. 

Burun Estetiğinde Amaç Önemlidir

 Burun estetiği ameliyatı yaptırmadan önce, bu estetiği neden yaptırmak istendiği oldukça önemlidir. Yapılacak ilk muayene ile bu konuda doktordan fikir alınabilir. Bu esnada ameliyattan beklentileri doktora anlatmak ve ortak bir noktada karar vermek gerekmektedir. Kişinin vücut yapısı ve yüz modeline göre burunun ne şekilde yapılabileceği doktor tarafından belirlenir. Burun ameliyatında kişinin yaşı, vücut ve deri yapısı, cilt kalınlığı, kıkırdak doku yapısı gibi faktörler de önem taşır. Estetik ameliyat öncesinde doktor ameliyat sırasında uygulanacak adımlar, kullanılacak teknikler ve ameliyat sonrası yapılması gerekenler hakkında hastaya detaylı bilgi verir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.