• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Başım Ağrıyor Ne Yapmalıyım?

  • Oyla
    Loading...

Başım Ağrıyor Ne Yapmalıyım, Eğer başınız ağrıyorsa tüm gününüz mahvolabilir. Gece uykunuz tutmadıysa, stresli ve sinirli bir gün geçirdiyseniz veya moraliniz bozulduğunda başınız ağrıyabilir.(BAŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR ? BAŞIM AĞRIYOR NE YAPMALIYIM?) Adlı makalemizi okuyarak baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

Işıksız ve Sessiz Ortam

Strese bağlı baş ağrısına karşı koymanın yolu olarak, öncelikle aklınıza ağrı kesici ilaç içmek gelmesin. Karanlık ve sessiz ortamda dinlenmeniz baş ağrısının dinmesine yardımcı olacaktır. Eğer baş ağrınız migrene dayalı bir ağrıysa karanlık ve sessiz odada baş ağrınız dinmektedir. Ama baş ağrınız dinmiyorsa, aile doktorunuza başvurarak daha büyük sorunlar oluşmadan önlem alabilirsiniz.

Ilık Duş

Ilık su vücudunuzdaki kasları gevşeterek kasılmalarını önler Dolayısıyla kan akışı hızlanır ve olduğu yerde kalmaz. Baş ağrısına bir etkili çözümde budur.

Beslenme Şekli

Beslenme ile ilgili uzman doktorlar Makarna, Muz ve kahvenin iyi gelen besinler olduğunu söylüyorlar. Şekersiz kahveye birkaç damla limon suyu atarak kahveyi tüketirseniz daha etkili olduğunu göreceksiniz.

Islak Bez

Herhangi bir ıslak bezi soğuk suyun içine koyarak bekletiyoruz. Bu işlem sonrasında soğumuş olan ıslak bezi sıkıp anlımıza koyuyoruz. Bu işlem birkaç kez tekrarlandığında baş ağrınız büyük oranda eksilecektir.

İlaç İçmek

Bildiğiniz gibi ilaç içmek bazen işe yaramıyor. Hatta bir ilaç işe yaramadığı için birkaç tane içen bile var. Ama ilaçları bu şekilde kullanmak oldukça tehlikelidir. Aile doktorunuza veya uzman doktorlara danışarak ne yapmanız gerekeceğini aşamaları ile öğrenebilirsiniz. İlaç içmeden önce aile doktorunuza başvurarak büyük sorunlar oluşmadan önlem alabilirsiniz.

Baş Ağrısını Neler Geçirir?

  1. Elinizin işaret parmağı ile bir değer elinize dairesel baskı uygulayarak sinirleri uyarabilirsiniz.
  2. Gözlerinizin arası ve burnunuzun üst kısmı olan yere parmaklarınızla aşağıdan yukarı doğru baskı uygulayın.
  3. İki eliniz ile alnınıza baskı uygulayarak dairesel el hareketleri ile masaj yapabilirsiniz.
  4. Baş ağrısını başka aktiviteler yaparak da geçirebilirsiniz.
  5. Terlemek etkili bir yöntemdir. Spor yaparak hem baş ağrısından kurtulabilir. Hemde sağlıklı bir düzene sahip olursunuz.