• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Anksiyete Belirtileri Nelerdir?

anksiyete-belirtileri-nelerdir
 • Oyla
  Loading...

Anksiyete hastalığı, psikolojik olarak yaşanan hastalık türlerinden bir tanesidir. Bilinçaltında yatan sorunların gün yüzüne çıkamaması sonucunda oluşmaya başlayan anksiyete hastalığı, zamanla kişileri çok daha yorgun, bitkin ve hayata karşı isteksiz hale getirmeye başlar. Tedavisi mümkün olan anksiyete belirtileri nelerdir diye sorulduğunda ise verilebilecek pek çok cevap vardır. Toplumda belirli bir oranda etki gösteren bu hastalık, tedavi edilmediği sürece, daha fazla fiziksel ve daha fazla mental yorgunluğa yol açmaya başlar. Halk dilinde kaygı bozukluğu olarak da bilinen hastalığın bilinen ilk belirtisi, kişinin kendine karşı olan özgüven eksikliğidir. Gerek toplum içinde gerekse kendi başınayken kişi kendini yalnıza ve çok değersiz hisseder.

Anksiyete Hastalığı Her Yaşta Görülebilir

Anksiyete hastalığı her yaş grubunda görülebilen bir hastalık türüdür. Anksiyete belirtileri nelerdir sorusuna verilebilecek pek çok yanıt mevcuttur. Toplum içindeyken ve yalnızca başınayken kendini değersiz hisseden bir kişilik söz konusudur. Bu hastalığa sahip olan kişiler, kas ağrıları çekerler ve genel olarak derin uykulara dalamazlar. En çok dikkat çeken belirtilerinden birisi ise çevreden kopma ve kaçma isteğidir. Zamanla fiziksel olarak da belirtilerini gösteren anksiyete, bedende titremelere ve sallanma gibi eylemlere yol açmaya başlar. Kişide devamlı olarak ağlama isteği oluşur ve yaptığı hiçbir işe konsantre olamaz. Hızlı bir şekilde nefes alıp verme başlar ve üzerlerinde sürekli olarak gerginlik, sıkıntı ve stres baş gösterir.

Anksiyete Hastalığı Umutsuz Hisse Sebep Olur

Anksitete belirtileri nelerdir ve nasıl kendini gösterir gibi sorular sürekli gündeme gelir. Özellikle de bu hastalığa meyilli olan kişiler için bu sorulara daha fazla cevap aranır. En belirgin belirtileri arasında uykusuzluk ve çabuk yorulmalar da kendini gösterir. Aynı zamanda hatırlamakta güçlükler yaşanmaya başlar ve zamanla üzüntülü durumlarda yoğunluklar başlar. Kişi her durumda çok çabuk gerilir ve insanların sözleri ile sürekli olarak zihinlerini meşgul ederek takıntı durumuna getirirler. Topluluk içerisinde yemek yemek ve konuşma gibi eylemleri yerine getirmekte de zorlanmaya ve çekinden olmaya başlarlar. Bu belirtiler anksiyete bozukluğunu beraberinde getirir.

 

OKUYUCU YORUMLARI
 • Anksiyete Nasıl Geçer? » sagliksitesi.net'de!
  1 sene önce

  […] görülür. Stres ve korkuya bağlı uykusuzluk problemleri ve sık sık ağlamalar görülebilir. Anksiyete de bu korkular süreklilik gösterir. Kaygı ve endişe, insanların kendilerini korumaları için, […]

  12